Düz Renk Gömlekle Ne Tür Kravat Modelleri Uygundur?

Düz Renk Gömlekle Ne Tür Kravat Modelleri Uygundur?

Herkese tekrardan merhabalar. Daha önceki yazılarımızda takım elbise & gömlek uyumu ve gömlek & kravat uyumları hakkında bilgiler verdik. Bu yazımızda ise daha ayrıntıya girdik ve düz renkli gömlekle uyumlu olacak kravat çeşitleri ve desenleri hakkında yorumda bulunacağız. Komple uyum hakkında önceliğimiz tabi ki takım elbisedir. Fakat düz renkli gömlekler her takım elbise çeşidiyle uyumludur tabi ki desen uyumu bakımına söylüyorum. Renk uyumu hakkında da diğer yazılarımızda az-çok yorumda bulunduk. Bu yazı daha çok düz-puantiyeli-ekose ve desenli kravatlar hakkında olacaktır.

Takım elbisemizi öncelikle düz renk bir takım elbise olarak düşünelim. Örneğin düz siyah bir takım elbiseyle çok garip renkler hariç hemen hemen her renkte düz gömlek çeşitleri uygundur. Düz takım, düz gömlek ve düz kravat seçimi risklidir. Kravatınızda kendinden kabartmalı çeşitler var, onlar bu riski minimize ederler, hatta kimileri çok şık bir seri oluştururlar. Düz takım elbise ve düz renk gömlek tercih ettiyseniz, takım elbiseyle veya gömlek rengiyle zıt bir renk yandan çizgili kravat uyumu güzel olacaktır. Ayrıca bu düz takım & gömlek serisine puantiyeli yani içinde benekler bulunan kravatlar da çok şık olmaktadır.

Takım elbiseniz çizgili bir takım, içine düz renk bir gömlek giydiyseniz, çapraz çizgili kravatlar muhteşem bir uyum taşımaktadır. Fakat kravatın renklerinden en az birisi takım elbisenin rengine uyumlu olması çok güzel olur. Aşağıdaki örnekleri ayrıntılı incelerseniz, eminim kafanızda bir gömlek&kravat deseni mantığı oluşacaktır.

Fakat bu yazımızın tamamlayıcısı olan diğer yazımıza da okumanız şiddetle tavsiyedir. Ayrıca bu yazılanlar benim kendi yorumlarımdır, beğenmediğiniz veya eklemek istediğiniz bir şey varsa, müdahil olup beni ve diğer ziyaretçilerimizi de aydınlatabilirsiniz 😉

duz_renk_gomlek_kravat_uyumu10 duz_renk_gomlek_kravat_uyumu9 duz_renk_gomlek_kravat_uyumu8 duz_renk_gomlek_kravat_uyumu duz_renk_gomlek_kravat_uyumu2 duz_renk_gomlek_kravat_uyumu5 duz_renk_gomlek_kravat_uyumu15 duz_renk_gomlek_kravat_uyumu7